Pytania/Prośby/Propozycje DpyVgeN
Pytania/Prośby/Propozycje FhMiHSP


 

Pytania/Prośby/Propozycje

Admin
Admin
Admin
Pytania/Prośby/Propozycje Nie 17 Maj 2020, 20:16

Pytania i propozycje
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące forum, chcesz o coś poprosić, a nie wiesz gdzie, albo masz propozycję, by coś zmienić, to ten temat jest od tego, by umieścić stosowną informację. Odpowiadamy na każde zgłoszenie, więc zachęcamy do pisania pytań, uwag i próśb.


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Pon 09 Sie 2021, 19:10, w całości zmieniany 1 raz
Ian Core
avatar
Re: Pytania/Prośby/Propozycje Pon 28 Wrz 2020, 14:54

Nie wiem czy dobrze robię ale zauważyłam mała nieścisłość w regulaminie w punkcie:
Cytat :
7. Nieobecności powyżej 5 dni należy usprawiedliwić w odpowiednim temacie. Obecności można zgłaszać na maksymalnie 2 tygodnie - dłuższe rozpatrywane są przez PW u jednego z adminów.

Podejrzewam, że chodziło wam o nieobecności.
Elisa Nero
Elisa Nero
Re: Pytania/Prośby/Propozycje Pon 28 Wrz 2020, 15:17

Ian Core napisał:
Nie wiem czy dobrze robię ale zauważyłam mała nieścisłość w regulaminie w punkcie:
Cytat :
7. Nieobecności powyżej 5 dni należy usprawiedliwić w odpowiednim temacie. Obecności można zgłaszać na maksymalnie 2 tygodnie - dłuższe rozpatrywane są przez PW u jednego z adminów.

Podejrzewam, że chodziło wam o nieobecności.

Tak, miało być nieobecności. Już poprawione, dzięki Pytania/Prośby/Propozycje 1346819060
Gość
Gość
avatar
Re: Pytania/Prośby/Propozycje Nie 05 Gru 2021, 17:02

Mam kilka pytań odnośnie mocy, ekonomii i alchemii
1. Składniki alchemiczne zdobywa się samemu czy zapewnia je obóz? Zdawało mi się, że zapewnia je obóz, jednak jak na złość nie mogę znaleźć tej informacji ponownie, dlatego wolę dopytać.
2. Jeżeli są one zapewniane przez obóz, trzeba się do kogoś zgłaszać z prośbą o ich wydanie czy od razu można przystąpić do tworzenia eliksiru?
3. Mam koncept, aby zrobić postać, która tworzy eliksiry na rzecz użytku ogólnego. Cass skupiałaby się na alchemii wspomagającej półbogów podczas misji. Oczywiście wszystko byłoby za darmo dla wyruszających w bój śmiałków. I stąd właśnie moje pytanie. Czy takie wyroby należałoby przekazywać komuś wyżej postawionemu czy chętni bohaterowie musieliby przychodzić do mojej postaci osobiście?
4. Jest jakiś limit odnośnie wyrobów alchemicznych (np. 2/tydzień) czy jedynym limitem jest czas ich tworzenia?
5. Pytanie z serii „kto pyta nie błądzi”. 2000$ jest płacą miesięczną?
6. Istnieje jakiś temat z cennikiem i najzwyczajniej w świecie jestem ślepa czy wszystko jest raczej kwestią umowną, nastawioną głównie na storytelling?
7. Iluzje tyczą się jedynie tworzenia kopii istot żywych czy w rzeczywistości mają większe zastosowanie jak np. tworzenie samego dźwięku (III Poziom, bo od tego twory mogą mówić), tworzenie iluzorycznych przedmiotów (np. sterty papierów, aby nielubiana przez nas postać miała problemy ze znalezieniem konkretnego dokumentu) czy prostych sztuczek wizualnych pokroju nałożenia na obraz postaci iluzję, która zniekształciłaby nieco sposób postrzegania jej przez innych, np. byłaby postrzegana jako cel znajdujący się nieco dalej niż w rzeczywistości bądź osoba wykonująca zupełnie inny ruch np. cięcie od spodu zamiast realnego ataku z góry.
8. Rozumiem, że kontrola mgły zapewnia mi pełną manipulację nad moim tworem, między innymi nadaniem jej kształtu i wielkości, o ile nie przekracza ona ograniczeń narzucanych przez poziom?
9. Czy stworzone przez Cassandrę byty (upiory, klony) będą radzić sobie z mgłą (a przynajmniej tą wytworzoną przeze nią) równie dobrze, co ona sama?
Corvus Juarez
Corvus Juarez
Re: Pytania/Prośby/Propozycje Nie 05 Gru 2021, 18:40

Cassandra Sarris napisał:
Mam kilka pytań odnośnie mocy, ekonomii i alchemii
1. Składniki alchemiczne zdobywa się samemu czy zapewnia je obóz? Zdawało mi się, że zapewnia je obóz, jednak jak na złość nie mogę znaleźć tej informacji ponownie, dlatego wolę dopytać.
2. Jeżeli są one zapewniane przez obóz, trzeba się do kogoś zgłaszać z prośbą o ich wydanie czy od razu można przystąpić do tworzenia eliksiru?
3. Mam koncept, aby zrobić postać, która tworzy eliksiry na rzecz użytku ogólnego. Cass skupiałaby się na alchemii wspomagającej półbogów podczas misji. Oczywiście wszystko byłoby za darmo dla wyruszających w bój śmiałków. I stąd właśnie moje pytanie. Czy takie wyroby należałoby przekazywać komuś wyżej postawionemu czy chętni bohaterowie musieliby przychodzić do mojej postaci osobiście?
4. Jest jakiś limit odnośnie wyrobów alchemicznych (np. 2/tydzień) czy jedynym limitem jest czas ich tworzenia?
5. Pytanie z serii „kto pyta nie błądzi”. 2000$ jest płacą miesięczną?
6. Istnieje jakiś temat z cennikiem i najzwyczajniej w świecie jestem ślepa czy wszystko jest raczej kwestią umowną, nastawioną głównie na storytelling?
7. Iluzje tyczą się jedynie tworzenia kopii istot żywych czy w rzeczywistości mają większe zastosowanie jak np. tworzenie samego dźwięku (III Poziom, bo od tego twory mogą mówić), tworzenie iluzorycznych przedmiotów (np. sterty papierów, aby nielubiana przez nas postać miała problemy ze znalezieniem konkretnego dokumentu) czy prostych sztuczek wizualnych pokroju nałożenia na obraz postaci iluzję, która zniekształciłaby nieco sposób postrzegania jej przez innych, np. byłaby postrzegana jako cel znajdujący się nieco dalej niż w rzeczywistości bądź osoba wykonująca zupełnie inny ruch np. cięcie od spodu zamiast realnego ataku z góry.
8. Rozumiem, że kontrola mgły zapewnia mi pełną manipulację nad moim tworem, między innymi nadaniem jej kształtu i wielkości, o ile nie przekracza ona ograniczeń narzucanych przez poziom?
9. Czy stworzone przez Cassandrę byty (upiory, klony) będą radzić sobie z mgłą (a przynajmniej tą wytworzoną przeze nią) równie dobrze, co ona sama?

1 & 2. Składniki na eliksiry do poziomu II można posiadać samemu, tak samo, jak i te eliksiry tworzyć. Od poziomu III wzwyż składniki zdobywa się tylko fabularnie, a także tylko fabularnie tworzy się eliksiry.
3. To już możesz sobie fabularnie ustalić z kimś, kto chce dany eliksir bez konieczności angażowania w to MG, administracji czy postaci wyżej postawionych.
4. Jedyny limit to czas ich tworzenia i miejsce do tego. W domu raczej nie ma miejsca do tego, by tworzyć kilka eliksirów na raz.
5. Tak.
6. Kwestia umowna, storytelling.
7. Iluzje mają większe zastosowanie, między innymi takie, które wymieniasz w pytaniu.
8. Tak.
9. Nie, zjawy są samodzielnymi bytami, zwłaszcza na wyższych poziomach, kiedy nabierają różne cechy. (np. na poziomie V zjawa staje się żołnierzem, który może posługiwać się toporem, a to z kolei niekoniecznie może być ulubiona broń Cass).

Mam nadzieję, że wszystko zostało wyjaśnione. Pytania/Prośby/Propozycje 1689747392
Sponsored content
Re: Pytania/Prośby/Propozycje

Pytania/Prośby/Propozycje
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1



Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Witamy :: Organizacja :: Dział Graczy-
Skocz do: